Bel mij terug

Zoek op trefwoord

Filter

Kies een categorie
Uit het archief | 18 mrt 2025

VAN SMEDERIJ TOT INTERNATIONAAL MAAKBEDRIJF

Het is 1924 en in datzelfde jaar legde Cornelis Bergshoeff de basis voor wat later het toonaangevende maakbedrijf Beco bv zou worden. In een smederij aan de Dorpsstraat in Hagestein begon hij met het vervaardigen van vlampijpen en het ondersteunen van de landbouwmechanisatie.

Dit keer brengt de tijdmachine ons naar het jaar waarin de Sovjet-Russische leider Lenin overlijdt. Dat leidt vrijwel direct tot een machtsstrijd die Stalin wint. In IJmuiden wordt de eerste Nederlandse hoogoven in productie genomen. En de minister van Financiën Colijn voert een rijwielbelasting in. Vrijwel elke fietser moet voor drie gulden een fietsplaatje kopen dat aan de fiets bevestigd moet worden. Het is 1924 en in datzelfde jaar legde Cornelis Bergshoeff de basis voor wat later het toonaangevende maakbedrijf Beco bv zou worden. In een smederij aan de Dorpsstraat in Hagestein begon hij met het vervaardigen van vlampijpen en het ondersteunen van de landbouwmechanisatie. Een bescheiden begin, maar met een visie die verder reikte dan de grenzen van het dorp.

Van smid naar industrieel pionier
Na de Tweede Wereldoorlog veranderde de focus van het bedrijf. De traditionele werkzaamheden van de smid maakten plaats voor het vervaardigen van vlampijpen (buis in een stoomketel waardoor de vlammen geleid worden om het verwarmend oppervlak te vergroten -red.) en het ondersteunen van de groeiende landbouwmechanisatie. Om aan de vraag te voldoen, werd aan het einde van de Dorpsstraat een fabriekshal gebouwd, compleet met kantoor en kantine. Deze hal werd meerdere keren uitgebreid, totdat verdere uitbreiding onmogelijk werd door ruimtegebrek.

 

 

In 1972 markeerde een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf: de verhuizing naar industrieterrein ‘De Biezen’ in Vianen. Hier vond de bouw plaats van een moderne bedrijfslocatie, bestaande uit een kantoor met twee verdiepingen en een bedrijfshal van 1.500 m². Deze locatie bood ruimte voor groei en innovatie, die het fundament legden voor het moderne Beco dat we vandaag kennen.

De opkomst van de landbouwkippers
Een jaar na de verhuizing begon Beco met de productie van landbouwkippers. Deze kenmerkende rode kippers werden een begrip in de agrarische sector en bij loonwerkers en aannemers in de grond-, weg- en waterbouw. Het ambachtelijke vakmanschap bleef een kernwaarde, maar het bedrijf groeide gestaag door professionalisering en innovatie.

 

 

De jaren ’70 brachten een nieuwe dynamiek. In 1975 werd Beco bv opgericht door Cornelis Bergshoeff, zijn zonen, Henk van Vuren en Barend Stravers. Voor Van Vuren was dit een belangrijk moment. Wat begon als een toevallige ontmoeting in de werkplaats, leidde tot een loopbaan waarin hij zich ontwikkelde van jongste bediende tot mede- eigenaar en later volledig eigenaar van het bedrijf. ‘Ik heb er altijd van gehouden om steeds wat nieuws aan te pakken’, vertelt hij. Deze ondernemende instelling heeft Beco door de jaren heen geholpen om veerkrachtig te blijven in een veranderende markt.

Strategische uitbreidingen en overnames
Vanaf de jaren ’90 onderging Beco een reeks strategische uitbreidingen. Nieuwe fabriekshallen, waaronder een indrukwekkende uitbreiding van 4.200 m² in 1995, boden ruimte voor verdere groei. Tegelijkertijd versterkte Beco haar positie door overnames, zoals die van Buiscar Cargo Solutions in 2003 en Boforce (nu Beco Modifications) in 2004. ‘Deze overnames hebben ons een flinke duw in de rug gegeven’, zegt Van Vuren.

 

 

Met de trailers van Buiscar breidde Beco haar werkterrein uit naar het westelijk halfrond. Deze internationale dimensie trok ook Van Vurens dochter Marja aan, die na haar studie Bedrijfskunde besloot het familiebedrijf te versterken. ‘Het is prachtig om een project samen met de klant vorm te geven en het eindproduct de fabriek uit te zien gaan’, vertelt ze. Tegenwoordig maakt zij als adjunct-directeur deel uit van de directie en werkt ze samen met haar zus Corine, die betrokken is via de Raad van Advies.

Innovatie en toekomstgerichtheid
Beco’s 100-jarige geschiedenis is er een van voortdurende ontwikkeling. In 2012 opende het bedrijf een vestiging in Gorzów Wielkopolski, Polen, met een fabriekshal van 9.500 m². In 2016 werd het nieuwe pand Beco Zuid geopend en in 2024 vierde de Beco Group haar 100-jarig bestaan met de bouw van een modern magazijn met entresol. Ook in de toekomst blijft Beco trouw aan haar kernwaarden: vakmanschap, flexibiliteit en klantgerichtheid. ‘We moeten vooruit. Stilzitten is geen optie’, zegt Henk Van Vuren resoluut. Dochter Marja vult aan: ‘Met verdere automatisering kunnen we de productie verhogen en tegelijkertijd de kwaliteit waarborgen. Zo blijven we een betrouwbare partner voor onze klanten.’

 

 

Van smederij in Hagestein tot een internationaal maakbedrijf met vestigingen in Nederland en daarbuiten: Beco Group bewijst dat een combinatie van traditie en innovatie de sleutel is tot duurzaam succes.

 

Ook interessant

Adverteren in M+T

Wilt u in contact komen met leden van Metaalunie? Dan is Metaal + Techniek een uitermate geschikt platform.

De totale verspreide oplage van Metaal + Techniek is 12.000. En met een meeleesfactor van 3 is het werkelijke bereik ruim 36.000 professionals.

Meer informatie? 

Elma Media BV
 

Reinier Terpstra
0226 - 331 693
06 - 127 455 45
r.terpstra@elma.nl

 

Jochem Meijer
06 - 412 744 13
j.meijer@elma.nl