Bel mij terug

Zoek op trefwoord

Filter

Kies een categorie

Werkbezoek Minister Eddy van Hijum van Sociale zaken en Werkgelegenheid

Oost
26 nov 2024

Minister Eddy van Hijum bracht maandag 25 november een werkbezoek aan de Regio Zwolle. Tijdens het bezoek werd de minister geïnformeerd over de innovatieve aanpak en intensieve samenwerkingen in de regio, gericht op een leven lang ontwikkelen, met bijzondere aandacht voor de technische sectoren. Het bezoek stond in het teken van het belang van langdurige partnerschappen tussen overheid, onderwijs en bedrijfsleven om de arbeidsmarkt te versterken en toekomstbestendig te maken.

Samenwerking als fundament

Regio Zwolle zet zich met 22 gemeenten, 4 provincies en partners uit het bedrijfsleven, onderwijs, UWV werkbedrijf en kennisinstellingen in voor het oplossen van arbeidsmarktuitdagingen. Tijdens het werkbezoek werden de minister en zijn team meegenomen langs voorbeelden van deze samenwerking, waaronder LUX038 en de Breman Academy. Deze locaties staan symbool voor de grensoverstijgende aanpak binnen de regio: innovatie, onderwijs en praktijk gaan hier hand in hand.

Focus op techniek en een leven lang ontwikkelen
Een belangrijk thema van het bezoek was de sectorale aanpak met de technieksector als voorbeeld. Alle sectoren kennen uitdagingen zoals arbeidsmarktkrapte, veranderende vaardigheden en talentbehoud. Regio Zwolle liet zien hoe ontwikkelpaden, zoals die zijn ontwikkeld door het Aanvalsplan Arbeidsmarkttekorten Techniek ism het Ministerie, concreet bijdragen aan instroom, zij-instroom en duurzame inzetbaarheid van medewerkers.

Tijdens de rondleiding door oa LUX038, een multidisciplinair centrum voor technisch onderwijs, en de Breman Academy, een praktijkgerichte bedrijfsschool, kreeg de minister inzicht in hoe werkzoekenden en werknemers via maatwerktrajecten worden begeleid naar en binnen de techniek.  Door partnerschappen tussen regionale bedrijven en onderwijs wordt niet alleen vakmanschap ontwikkeld, maar ook innovatie en samenwerking in de keten gestimuleerd. Bijzondere aandacht was er ook voor het opleidingsbedrijf OBM Oost op LUX038. Gerwin Peppelman, directeur OBM Oost, leidde het gezelschap rond in LUX038 samen met Deltion College.

Oproep tot langdurige investering
Regio Zwolle benadrukte tijdens het bezoek het belang van structurele investeringen in een leven lang ontwikkelen. Het benutten van bestaande regionale en sectorale infrastructuren en het versterken van publiek-private samenwerkingen werden gepresenteerd als sleutel tot succes. De regio riep de minister op om te blijven investeren in initiatieven die mensen begeleiden naar banen in tekortsectoren en groeimarkten, zoals de techniek. 

Good practices en een ambitieuze toekomst
Het werkbezoek toonde enkele succesfactoren van de regio, waaronder de brede arbeidsmarktinfrastructuur, het “no wrong door”-principe en de integrale aanpak van opleiden, begeleiden en doorstromen. De minister kreeg voorbeelden te zien van goed functionerende initiatieven, zoals Overijssels Vakmanschap en Switch naar techniek, dat de afgelopen jaren honderden zij-instromers succesvol naar een technische carrière begeleidde. Daarnaast is er een duidelijke ambitie om de bestaande opleidingsmogelijkheden verder te verbeteren. Het idee is om deze te door te ontwikkelen tot hybride techniekcentra (HTC's), die opleidingen bieden voor alle technische sectoren die in de regio actief zijn. En diverse doelgroepen kunnen bedienen die oa ook via Overijssels Vakmanschap toegeleid worden naar de techniek of vakmensen die in deze centra verder worden bijgeschoold.

Samen sterk voor een toekomstbestendige arbeidsmarkt
De minister was duidelijk onder de indruk van de samenwerking rond arbeidsmarktontwikkeling, leven lang ontwikkelen, instroom en meer.
Minister Eddy van Hijum: "In deze krappe arbeidsmarkt hebben we iedereen nodig om al het belangrijke werk gedaan te krijgen. Vooral de manier waarop bedrijfsleven en onderwijs samenwerken en elkaar versterken is inspirerend. We moeten hierover in gesprek blijven, want wat ik hier zie is een mooie illustratie van hoeveel we kunnen bereiken."

Gerelateerde artikelen

Cursussen