Met de Subsidieregeling Ondersteuning Werkgevers Inzet Statushouders (SOWIS) helpt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid werkgevers om statushouders duurzaam in dienst te nemen. Werkgevers krijgen ondersteuning om extra begeleiding op de werkvloer te organiseren.
De regeling is bedoeld voor werkgevers die statushouders met een verblijfsvergunning asiel in dienst nemen. Hiervoor is een totaalbudget van € 2.000.000 beschikbaar. Per werkgever kan maximaal € 24.000 subsidie worden aangevraagd, voor maximaal acht statushouders.
De subsidie kan worden aangevraagd van 8 juni 2026 om 09.00 uur tot en met 30 september 2026 om 17.00 uur. Activiteiten moeten uiterlijk binnen 2 jaar na de datum van subsidieverlening worden uitgevoerd.
Meer informatie over de regeling vindt je hier.