Bel mij terug

Zoek op trefwoord

Filter

Kies een categorie
Nieuws | 21 nov 2024

Metaalunie benadrukt cruciale uitdagingen op symposium over toekomstbestendige arbeidsmarkt

Tijdens het door de SER, het CPB en DNB georganiseerde symposium ‘Naar een toekomstbestendige arbeidsmarkt’ belichtte Koninklijke Metaalunie voorzitter Mark Helder twee sleutelonderwerpen: verhoging van de arbeidsproductiviteit in de MKB-maakindustrie en het verbeteren van de aansluiting tussen onderwijs en bedrijfsleven.

Helder benadrukt dat er voldoende technologische oplossingen zijn om arbeidsproductiviteit te verhogen, maar dat de uitdaging vooral ligt in de snelle implementatie ervan binnen MKB-maakbedrijven. Daarnaast wees hij op de noodzaak van goed opgeleide vakmensen en betere samenwerking tussen roc’s en bedrijfsvakscholen. Helder: “De aansluiting van onderwijs op de benodigde praktijkvaardigheden in MKB-maakbedrijven moet aanzienlijk verbeterd worden. Alleen door gezamenlijke inspanningen op het gebied van stages, opleidingen en leven lang ontwikkelen, kunnen we deze kloof dichten.”

Naast Helder spraken ook onder meer Kim Putters (SER), Barbara Baarsma (PwC), en Bart van Ark (hoogleraar arbeidsproductiviteit) over thema’s zoals de impact van arbeidsmarktkrapte en de stagnatie van arbeidsaanbodgroei. Nieuwe analyses van DNB en CPB benadrukken dat arbeidsmarktkrapte de economische groei en het behoud van sociale voorzieningen onder druk zet. Innovatie, opleiding en productiviteitsverbetering worden gezien als cruciale pijlers om de welvaart te waarborgen.

Volgens Helder sloten zijn woorden naadloos aan bij deze analyse. “Innovatie en het opleiden van talent blijven topprioriteiten om de concurrentiepositie van de maakindustrie te versterken, terwijl arbeidsmarktkrapte een gezamenlijke aanpak vergt van overheid, onderwijs en bedrijfsleven”, aldus Helder.

Ook interessant

Adverteren in M+T

Wilt u in contact komen met leden van Metaalunie? Dan is Metaal + Techniek een uitermate geschikt platform.

De totale verspreide oplage van Metaal + Techniek is 12.000. En met een meeleesfactor van 3 is het werkelijke bereik ruim 36.000 professionals.

Meer informatie? 

Elma Media BV
 

Reinier Terpstra
0226 - 331 693
06 - 127 455 45
r.terpstra@elma.nl

 

Jochem Meijer
06 - 412 744 13
j.meijer@elma.nl